Reklam Alanı

Ailenin Önemi: 7 Madde

Aile Nedir?


Ailenin önemini hiç düşündünüz mü? Aileniz, doğum veya evlilikle ilişkili olduğunuz kişilerdir.
Aile, çekirdek aile ve geniş aile olarak ikiye ayrılır. Çekirdek ailede eşler, ebeveynler ve kardeşler bulunurken, geniş aile içinde amca, teyze, kuzen vb. içerir.

Bazı insanlar için, arkadaşları da ailenin bir parçası olarak düşünülebilir. Sonuçta, aileler çok esnektir: çocuklar ve yetişkinler aileye kabul edilebilir ve çeşitli nedenlerle ailenin bir parçası olarak görülebilir.

'Aile' kelimesinin kökeni arapçaya dayanmaktadır. Birde Latince'den gelen Familya kelimesi de aile anlamını taşımaktadır. Ancak Familya kelimesi bütün bir ev ahalisini belirtmek için kullanılır: Sadece kan bağı olan ve aileyi kuran ebeveynler ve çocuklar için değil, aynı zamanda ev hizmetçileri vb. herkesi kapsar. Her ne kadar bugünlerde aileler farklı olsa da hala toplum için çok önemli bir yeri var. Gelin bu nedenlere bir göz atalım;

1. Destek ve güvenlik.

İster yeni bir iş başvurusu yapıyor olun, ister zor bir ayrılık geçirin, her türlü durumda sevgi ve ilgi ile sizi desteklemek için aileniz yanınızda olacaktır. Sizin için besledikleri koşulsuz sevgi sayesinde ne olursa olsun aileniz size saygı duymaya çalışacaktır.
Korku hissi her insanda varolur; Her birimiz güvende olmak isteriz. Ailenin yanında insanlar kendini güvende hisseder. Aile üyelerinin gücü önemli değildir; Bir çekirdek aile veya geniş aile size güvenli olma hissi verir. Bunun nedeni, ne olursa olsun ailenizin yanınızda olacağını fark etmenizdir.

2. Seviyorlar ve anlıyorlar.

Temel gereksinimler gibi, bir insanın da bir takım duygusal ihtiyaçları vardır; bu memnuniyet, zihinsel ve fiziksel mutluluk için gereklidir. Herkes, sevgi, anlayış, aidiyet duygusu vb. ister. Aileniz size bunları sunar.
Aileniz, alışkanlıklarınızın farkındadır ve hayat boyunca geçirmiş olduğunuz iyi, kötü bir çok olayınızı bilir. Tabii ki, bazen davranışlarınız ailenin diğer üyeleri için de küçük bir eğlence sağlayabilir!

3. Dış etkilerden korur.

Arkadaş baskısı hem gençler hem de yetişkinler üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bireyler, ahlaki açıdan doğru olmayan şeyler yapmak için diğer insanları teşvik etmeye çalıştıklarında, teşvik edilmeye çalışılan kişi yapacağı şeyin aile değerlerine göre uygun olup olmadığını düşünür. Eğer kişi neyin doğru neyin yanlış olduğunu güçlü bir şekilde algılarsa, sapkın etkilere maruz kalma olasılığı daha düşüktür.

4. Dünya'da bir merkeziniz var!

Nereye giderseniz gidin, geri döndüğünüzde bir evinizin olduğunu her zaman biliyorsunuz - aile eviniz. Bu, dünyada asla yalnız olmadığınız anlamına gelir ve her ne olursa olsun gitmek için bir yere sahip olursunuz. Ailenizin yaşadığı yer sizin merkez noktanız gibidir.

5. Bir çocuğu yetiştirmeye yardımcı olur.

Aile, çocuğun yetişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Sevdikleriniz bir çocuğu yetiştirmek için size yardımcı olabilirler. Evinizle yakın temasta bulunmanız durumunda, çocuğunuzun sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine yardımcı olmak aileniz size yardımcı olacaktır. Çocuğunuzla ilgilenen özel birinin olması gerekmez; Çok sayıda insana sahip olacaksın. Aile üyeleri, hasta veya uzaktayken çocuğunuzla ilgilenir ve işler zorken çocuğunuzla baş etmenize yardımcı olur. Çocuk yetiştirmek çok kolay olmasa da, güçlü aile ilişkileri yaşamak onu daha kolay hale getirir.

6. Karar vermeye yardımcı olur.

Aile değerleri, bireylerin hem aile yapısında hem de dışarıda yaptıkları kararları etkiler. Önemli konular hakkında karar vermek zor olabilir ve insanlar hangi yolu seçeceğini bilmiyorsa çaresiz hissedebilirler. Sonuç olarak, güçlü aile değerlerine sahip olmak, bireylerin hayatta doğru kararları vermelerine yardımcı olur.

7. Sizi siz yapan en büyük etkenlerdendir.

Eğitimde ilk adımlarınızı atarken (okuma yazmayı öğrenmek gibi) veya sizi ahlaki değerlerle doldurarak olsun, aileniz sizin kişilik ve inançlarınızı yıllar öncesinden şekillendirebilir. Çoğu kimse, ailenin nazik ve akıllıca sözlerinin kendilerini daha iyi bir insan yapmasına yardım ettiğini söylüyor.


Sonuç.

Aileniz ne olursa olsun: sadece kan bağından oluşabilir veya yakın arkadaşları da içerebilir. Sizi iyi şeylere teşvik edecek veya size finansal destek vererek tüm hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
Aileniz yanınızda olduğunda, dünyada herhangi bir adım atarken yalnız olmadığınızı hissedeceksiniz. Arkanızda her zaman sizin için en iyisini isteyen ve konuşacak birisine ihtiyaç duyduğunuzda veya yardıma ihtiyaç duyduğunuzda sizin için her zaman orada bulunacak olan bir takım insan var. Ailenin önemini unutmayın. Ailenize sahip çıkın.

2 yorum:

  1. aslında ailenin önemini anlatmakla bitmez ancak bu yazı da çok kayda değer olmuş

    YanıtlaSil
  2. bencede aile dünyanın merkezidir çekirdeğidir..aile bır insanın en değerli varlıgıdır..

    YanıtlaSil