Reklam Alanı

Google Home Eklenen 5 Yeni Özellik


Google geçtiğimiz hafta, Google Home ,Mini ve Max'e yeni eklemeler yaparak daha yeni bir cihazı duyurdu. Yeni Google Home özellikleri çok yararlı olmayabilir, ancak birçoğu kullanışlı ve piyasadaki ikinci yılında da Google Home için güzel bir ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

İşte Google Home ile birlikte yeni gelen 5 özellik;

Duyurular

Google Asistanı desteğine sahip bir Android telefonunuz varsa, evinizdeki her Google Home'dan ses bir mesaj yayınlayabileceksiniz. Birden fazla Google Home sahibi olan insanlar bu yeni özellikten en iyi şekilde yararlanacaklardır. Bütün aileye akşam yemeğinin hazır olduğunu söyleyebilirsiniz.

Telefonunu Bul

Google'ın en başta eklemesi gereken özellik yeni geliyor. Artık kullanıcılar "Google, telefonumu bul" diyebilir ve telefonu zil sesini çalmaya başlar. Hem iOS hem de Android'de çalışırken, ikinci platformdaki kullanıcılar en iyi deneyimi elde edecek. Bunun nedeni, Android'de Google Assistant, sessiz olsa bile telefonun çalmasına izin veriyor. IOS'ta maalesef  izin vermiyor.

Hızlı İfadeler

Sadece bir cümle söyleyerek bir çok konu hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Google Home sahipleri bunu "günaydın" ile yapabilir, bu da Google Asistan'ın günün hava durumu, trafik ve haberlerini söylemesini sağlayacaktır. Güncelleme ile kullanıcılar, belirli cümleler etrafında daha fazla özelleştirme ekleyebiliyor, böylece evdeki akıllı cihazları kontrol etme daha kolaylaşıyor.

Telefon Numaranızla Aramalar Yapın

Home, bir süredir arama yapabiliyor, fakat farklı bir numarayla. Google Home ile arama yaptığınızda, numaranız alıcı tarafın telefonunda görünmez, bunun yerine rastgele, tanınmayan bir numara görünür. Bu, aradığınız kişinin çağrıya cevap verme ihtimalini büyük ölçüde düşürür. Şimdi, Google Home ile arama yaptığınızda, numaranız aradığınız kişiye görünecektir.

Daha Fazla Bilgi

Bazen Google Home'a hava durumu hakkında soru sormak ve daha fazla ayrıntılı bilgi, belki görsel bilgi istiyorsunuz. Google Home için eklenen basit bir özellik ile telefonunuzdan ayrıntılı bilgi kısmını seçip daha fazla ayrıntı alabilirsiniz. Bu özellik yalnızca filmler, haberler ve hava durumu gibi belirli konularda çalışmaktadır.

Google Home kısa bir video;
4 yorum:

 1. Gerçekten güzel bir ürün keşke Türkçe dil desteği olsa ve ülkemizde de satılsa, alırdım kesinlikle.

  YanıtlaSil
 2. Yeni gelen özellikler şaşırtıcı ancak Türkçe desteği var mı bilmiyorum?

  YanıtlaSil
 3. yeni özellikler son derece yerinde olmuş bence google home için

  YanıtlaSil
 4. Google Home ve Sony Xperia Hello'yu gerçekten çok beğendim tabii ülkemizde bu tür teknoloji ne zaman kullanabiliriz Türkçe dil desteği ile bilmiyorum.

  YanıtlaSil