Reklam Alanı

İngilizce öğrenmek için tavsiye 10 Netflix dizisi

tavsiye dizi

İngilizce öğrenmenin belkide en keyifli yollarından biri yabancı dizi izlemektir. Bu yazımda sizler için izlemeye değer, aynı zamanda ingilizce seviyenizi geliştirebileceğiniz 10 Netflix dizisinden bahsetmek istedim. Netflix ingilizce öğrenme konusunda gerçekten bize yardımcı olabilir. Daha önceki ingilizce öğrenmek için 6 ipuçu yazımda dizi ve film izlemekten bahsetmiştim. Okumadıysanız: İngilizce Öğrenmek İçin 6 İpuçu


İşte size netfix ile ingilizce öğrenme için diziler;


1. House of Cards

tavsiye dizi

Michael Dobbs'un romanından uyarlanan House of Cards, temel olarak ABD'nin başkanı olmak için yolsuzluk kullanan tehlikeli bir siyasetçi hakkında. Uzun zamandır takip edemesemde gerçekten çok sürekleyici ve zaman zaman beyin yakabilen bir dizi. İzlerken oldukça keyif alacağınıza eminim.


2. Orange is the New Black

tavsiye dizi

Piper adlı bir kadın küçük bir suç için hapishaneye gönderilir. Bu dizide Piper'ın hapishane macerasını izliyoruz. Komedi-drama tarzı olan Orange is the New Black oldukça eğlenceli bir dizi. Dizide bol bol Amerikan argo sözcükleri geçiyor şimdiden bilgilendireyim.


3. Stranger Things

tavsiye dizi

Son zamanlarda izlediğim en iyi dizilerden biri. 2002 yıllarında izlediğim Amerikan bilim kurgu filmlerinin yeni versiyonu gibi çok güzel çekim tarzı var. Dizide kaybolan yakın arkadaşlarını arayan üç afacan ve onlara yardım eden, doğa üstü güçlere sahip bir kızın, başından geçen olaylar anlatılır.


4. Unbreakable Kimmy Schmidt

netflix tavsiye dizi

15 yıl boyunca bağlı kaldığı tarikattan kaçan Kimmy, New York'a yerleşip yeni bir hayat kurma peşindedir. Dizide çok komik espriler ve sağlam göndermeler var. Komedi seviyorsanız bu tavsiye diziyi kaçırmayın.


5. The Crown


tavsiye dizi

Tarih arkaplanlı dizi seviyorsanız The Crown kesinlikle size göre. Dizi ikinci dünya savaşı sonrası İngilitere'de geçiyor. Kraliyet ailesini merak ediyorsanız bu diziye bir şans tanımalısınız. 


6. The Defenders

tavsiye dizi

Dizi Iron Fist, Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage'ten oluşan bir ekibin New York'ta suçlalar ile mücadele etmelerini konu alır. Kahramanlı dizileri seviyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim.


7. Ozark

tavsiye dizi

Suç içerikli dizi ve filmlerinin hayranı olarak henüz izlemediğim, ama kesinlikle başlayacağım dizi. Bir arkadaşımın tavsiyesidir. Kara para aklama, uyuşturucu gibi konuların yer aldığı tehlikeli ve karanlık bir dünyayı izleyeceğiz. 


8. 13 Reasons Why

tavsiye dizi

Netflix'in en popüler dizilerinden biri. Bir kızın intiharını konu alıyor ve sadece 13 bölüm. Gerçekten çok etkileyici bir dizi. 2-3 gün gibi kısa bir zamanda bitirmiştim. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.


9. Dear White People

tavsiye dizi

Her bölümde farklı karakterlerin aşağı yukarı aynı günlerde ne yaptığı anlatılıyor. Dizide ünlü bir üniversitedeki ırkçılığı konu alıyor. Kimlik bunalımları, ilişki sorunları üzerinde duruluyor. Oldukça kaliteli bir yapım.


10. Master of None

tavsiye dizi

Çerezlik dizilerden biri. Komedi seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz. New York'ta hayatını sürdüren otuz yaşındaki aktör "Dev"in mesleki ve kişisel yaşamını konu etmektedir.

Eğer sizinde netflix ile ingilizce öğrenme içn tavsiye ettiğiniz diziler varsa yorum bölümünden paylaşabilirsiniz!

13 yorum:

 1. Dizilerin İngilizce öğrenimi açısından faydaları saymakla bitmez çok faydalı buluyorum..

  YanıtlaSil
 2. ben narcos izleyerek ispanyolca öğreniyorum o daha iyi geldi bana :)

  YanıtlaSil
 3. ingilizce öğrenmek için bazen yabancı dizi ve filmleri orjinal dili izlemek lazım

  YanıtlaSil
 4. ingilizce öğrenmek en kolay dillerden biridir bu yüzden pratik lazım

  YanıtlaSil
 5. House of Cards izlediğim en sağlam dizilerden biri sizde izleyin.

  YanıtlaSil
 6. Stranger Things dizisini takibe aldım başlayacağım yarın. Ayrıca ikinci sezon fragmanında Barış Manço'nun Dönence şarkısını eklemişler.

  YanıtlaSil
 7. Netflix gerçekten dizi sektöründe 1 numara platform. Türkiye'de de iyi reklam yapmaya başladı.

  YanıtlaSil
 8. İngilizce ögrenmek konusunda bence en büyük diziyi yazmamıssınız. Person of İnterest dizisi o kadar güzel bir dil ile konusuluyorki farkına varırsınız. The Nigh Manager ile de britanya ingilizcesi ögrenebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. İngilizce ogrenmenin en kolay yolu dili ulkesinde ogrenmek. Her ne kadsr imkan gerektirsrde olay bu

  YanıtlaSil
 10. ingilizce oğrenmek zor bir iştir. bu işe gonul koymalısınız. sureklilik gerektiriyor. ayrıca en iyi ingilizce oğrenme yurt dısındaolur bence

  YanıtlaSil
 11. ingilizce mi birazda olsa bu diziler ile geliştirmeye çalışıyorum.

  YanıtlaSil
 12. Netflix üyeliğimin süresi bitti sınavlarımdan sonra 3 aylık alacağım ve 13 Reasons Why dizisine başlayacağım bakalım.

  YanıtlaSil
 13. bende bir sıkıntı var 10 seneden fazla bir süredit yabancı dizi ilemiş olsam da halen adam akıllı öğrenemedim şu ingilizceyi :)

  YanıtlaSil