Reklam Alanı

Apple iOS 12'yi Tanıttı! Batarya performansı nasıl?Yıllardır her gelen güncellemeyle birlikte gelen "Acaba cihazı çok yavaşlatır mı?" sorusuna şimdiden cevap veren Apple iOS 12'yi tanıttı. Şuana kadar yapılan açıklamalara göre iOS 12 ile birlikte iPhone 5s bile performans artışı yaşayacak. 

Yaklaşık bir hafta sonra yeni apple modellerinin tanıtılacağını göz önünde bulundurursak çok yakın bir zamanda iOS 12 güncellemesi bekleniyor. Çünkü tanıtılan yeni cihazlar iOS 12 sürümü ile birlikte piyasaya sürülecek.

iOS 12 ile 2 kat daha fazla hız..


iOS 11 ile birlikte gelen bir çok hayal kırıklığını düzeltmek isteyen Apple bakalım bu sefer doğru hamleleri yapabilecek mi? Kamerayı açmak ve klavyeyi kullanmak gibi sık yaptığımız işlemlerde performans artışı söz konusu. Apple'ın söylediğine göre uygulamaların açılma süreleri yaklaşık 2 kat, kameranın performansı %70 ve klavyenin görüntülenme süresi %50 daha fazla olacak.

FaceTime ile 32 kişi anda görüşün!


FaceTime'a yeni gelen grup özelliği ile 32 kişi aynı anda görüntülü görüşebilecek. Kulağa çok karışık gelse de Apple burada da aklını kullanmış ve konuşan kişinin görüntüsünün büyüyüp ekrana gelmesini sağlamış. Tabi bu özelliği daha önce de Google Hangouts'da görmüştük.

Memoji ile kendi emojini yap!


Yapılan açıklamaya göre iPhone X için gelecek olan Memoji özelliği ile istediğiniz şekilde, istediğiniz kadar memoji yaparak kullanabilirsiniz. Bu özellik sadece iPhone X için mi? yoksa diğer cihazlara da gelecek mi? tam olarak bilinmiyor.
iOS 12


Ekran süresi kontrolü

Artık iOS 12 ile birlikte ekran süresini uygulamalara göre ayarlanabilir olacak. Örneğin instagram uygulaması için günlük 1 saat ekran limiti koyduğunuz zaman 1 saatin bitiminde uygulamayı gün bitimine kadar kullanamayacaksınız. Bu özellik daha çok saatlerini telefon, tablet başında oyun oynayan çocuklar için düşünülmüş.

Bildirimlerinizi kontrol edin

Artık ekrana gelen bildirimleri daha ayrıntılı bir şekilde kontrol edebileceğiz. WhatsApp grubunuzdan ard arda gelen bildirimlerden rahatsız olduğunuz anda bildirim gelmesini istediğiniz süre bazında kapatabilirsiniz.

iOS 12 performansı


Daha bir çok özelliğin ekleneceği iOS 12 sürümünün en çok merak edilen sorularından biride batarya performansının nasıl olacağı. Çok fazla bir performans artışı söz konusu değil ama eskisine nazaran biraz daha güzel batarya performansı olacağı söylenenler arasında.

Çok yakında gelecek olan iOS 12 güncellemesi hakkında yorumlarınızı başlık altından sizde yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok